Šulinio vandens lygio matavimas

Kadangi Lietuva tampa tropine šalimi, ne vienas susiduria su vandens trūkumu šuliniuose. Iškilus poreikiui stebėti vandens lygį šulinyje, teko išsianalizuoti galimus būdus kaip tai padaryti. Pirmoji idėja - ultragarsinis atstumo jutiklis, bet... šulinio rentiniai yra nelygus, o toks daviklis siunčia platų spindulį, tad matuojame ne atstumą iki vandens, o iki  artimiausio nelygumo. Ant vertikalios karties užmauta plūdė su magnetu irgi atmesta - galima pamatyt tik kraštines dvi vietas, pavyzdžiui kai vandens visai nebėra ir kai maksimalus jo lygis.
Profesionalūs vandens lygio sprendimai - matuojamas vandens stulpo aukštis davikliu prie dugno. 1m vandens aukštis sudaro 0,1 baro slėgį. Atmosferos slėgis taipogi šiek tiek įtakoja slėgį į vandens paviršių, tad norint atlikt tikslius matavimus, reikia matuoti atmosferos slėgį ir koreguoti vandens stulpo aukščio skaičiavimo rezultatą. Bet įprastomis sąlygomis atmosferos slėgis svyruoja maždaug 2%, tad buityje galima į tai nekreipti dėmesio (jokios skirtumo ar matysime 2m, ar 2,04m vandens gylį). Paprastai šulinio vanduo nebūna daugiau 5m, tad geriausia naudoti daviklį 0 - 0,5 baro daviklį. Skysčiams skirti slėgio davikliai  yra brangūs, o mažiems slėgiams - labai brangūs. Bet benaršant interneto platybes, pavyko aptikt specialiai vandens storiui skirtus kinų daviklius. ebay tokį daviklį pavyko nupirkti už visai priimtiną kainą
Buvo nuspręsta naudoti prie pat dugno panardintą slėgio daviklį Daviklis
Bandymams nupirktas 0-0,5bar daviklis (iki 5m vandens stulpui). Atkeliavo per keletą savaičių. Konstrukcija - nerudyjantis plienas, 5 metrų kabelis, jam nereikia jokių papildomų korpusų ar hermetizavimų.


Tiesiog nardiname ir pakabiname už kabelio prie pat dugno.
Daviklis su srovinių išėjimu 4-20mA, taigi, nepanardintas, ore, generuoja 4mA srovę, panardintas į 5 metrų gylį - 20mA. Din3Pro turi du tam tinkamus analoginius įėjimus AD1 ir AD2. Valdiklio įėjimai skirti paduoti 0-5V įtampą. Kad pajungti srovinį daviklį, tarp reikiamo AD įėjimo ir masės jungiame 200 omų varžą, tada 20mA srovė kaip tik sukuria 4V potencialą.


Daviklis dvilaidis, maitinamas 12...24V įtampa, tad pliusinį, raudoną, laidą jungiame prie +U kontakto, minusinį, juodą, prie AD1 (arba AD2) kontakto. Meniu - nustatymai - kalibruotės ADC5 (AD1) nurodome 4-20mA, sekančiuose punktuose reiks susikalibruoti parodymus kai daviklis ištrauktas ir kai daviklis panardintas maksimaliai.
Rezultatas schemoje: